emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl

Plaża w Rewalu


Szerokie piaszczyste plaże są oczywiście największą atrakcją wybrzeża. Liczne dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki , czy zjeżdżalnie, sprawiają, że nie będą się Państwo na niej nudzić. Co kilkaset metrów znajdują się bazy ratowników wodnych, którzy bacznie obserwują plażowiczów i pilnują, by nikomu się nic nie stało. W porannych godzinach można kilkunastoosobowe grupki ratowników zaobserwować jak trenują i podnoszą swoje kwalifikacje w nowych kursach.


Foka depka


Przy odrobinie szczęścia na wybrzeżu rewalskim można spotkać uroczą fokę o imieniu Depka. Najczęściej spotykana jest przy tarasie widokowym w Rewalu oraz w pobliżu latarni morskiej w Niechorzu. Pamiętajmy żeby nie zakłócać spokoju Depce!


Taras widokowy


W Rewalu na wysokim brzegu klifowym znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać piękno Bałtyku. Najwięcej turystów można zobaczyć tu wieczorami, kiedy podziwiają wspaniałe zachody słońca.



Baza rybacka


Jedną z atrakcji Rewala jest możliwość podglądnięcia pracy ludzi morza, czyli rybaków. Znajduje się tutaj baza rybacka z kilkoma malowniczo wyglądającymi kutrami. Po przypłynięciu łodzi z połowu możemy kupić świeżą rybkę oraz - jeżeli połów był udany i humory dopisują - posłuchać morskich opowieści z ust ludzi, którzy sami je przeżyli.




Amfiteatr


Jedną z wielu atrakcji jakie czekają na wypoczywających w Rewalu wczasowiczów są odbywające się w amfiteatrze koncerty, przedstawienia i kabarety. Gwiazdy polskiej estrady są tutaj częstymi gośćmi - w sezonie letnim niemal codziennie dzieje się w rewalskim amfiteatrze coś ciekawego. Wydarzeniem, na które co roku czekają rzesze turystów, są organizowane od kilku lat wybory Miss Bałtyku. Wieczorne spotkania w amfiteatrze umilą Państwu pobyt w jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, jaką jest Rewal.


Kolejka wąskotorowa


Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową "Ciuchcia - Retro - Expres" wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO - stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu "PARYS" sprawia, że czujemy się jak w przeszłości.
Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą Niedzielę.
Poza sezonem cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach.
(dojedziesz nią do ciekawych miejsc).



Szlaki turystyczne


Przez Wybrzeże Rewalskie prowadzą 2 szlaki turystyczne koloru czerwonego "Szlak Nadmorski Błękitny" wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa.

Ścieżki rowerowe:
Przemierzając Gminę Rewal od strony zachodniej z Pobierowa przez sosnowy las przejedziemy do Pustkowa. Dalej przy lesie do Trzęsacza. Tu warto się chwilę zatrzymać (obejrzeć Ruiny Kościółka). Teraz zmierzamy do Rewala towarzyszy nam niezapomniany widok i UWAGA uważać musimy na Paralotniarzy. Jedziemy bowiem na wysokim Klifie tuż przy morzu. Wjeżdżamy w las i już jesteśmy na obrzeżach Rewala. Z Rewala do Niechorza jedziemy asfaltową (boczną) drogą by tuż przy Latarni morskiej wjechać do Niechorza. Pośrodku miejscowości warto zatrzymać się na znakomite lody i spojrzeć w morze z tutejszego Molo. Zmierzamy dalej główną ulicą Niechorza - al. Bursztynową. Gdy miniemy mostek (Kanał Liwka - odchodzący od jez. Liwia Łuża) jesteśmy w Pogorzelicy - cichej i mocno zalesionej miejscowości.
Dalej można jechać w kierunku: Trzebiatów


Loty samolotem


Będąc na wybrzeżu rewalskim mamy możliwość zobaczyć te piękne okolice z lotu ptaka. Lotnisko mieści się przy drodze dojazdowej do Niechorza. Cena przelotu za osobę wynosi ok 50 zł.


Atrakcje w pobliżu


  • Pobierowo
            - ul. Grunwaldzka
            - Akademia Słońca
            - lasy sosnowe

  • Pustkowo
            - Pustkowo Cup
            - turniej bilardowy
            - lasy sosnowe

  • Trzęsacz
            - kościółek na skarpie
            - Pałac Trzęsacz
            - 15 południk

  • Rewal
            - taras widokowy
            - baza rybacka
            - hala sportowa
            - skate park

  • Niechorze
            - latarnia morska
            - mola
            - Muzeum Rybołówstwa
            - jezioro Liwia Łuża

  • Pogorzelica
            - jezioro Liwia Łuża
            - centrum sanatoryjne


Dalsza okolica


Katedra św. Jana Chrzciciela

Romańsko - gotycka budowla w Kamieniu Pomorskim, o bogato zdobionych elewacjach, która jest jedną z pierwszych ceglanych świątyń w Polsce. Budowę rozpoczęto po przeniesieniu biskupstwa z Wolina do Kamienia w 1176r. W podziemiach znajdują się groby biskupów i książąt pomorskich. Odbywa się tu coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, którego uczestnicy grają na wspaniałych organach powstałych w 1672r.

Stare Miasto w Trzebiatowie

Stare Miasto znajdujące się w Trzebiatowie charakteryzujące się starówką, która zachowała średniowieczny układ ulic z rynkiem po środku. W centrum stoi ratusz z ostrołukowymi arkadami z początku XVIII. Kościół NMP gotycka świątynia z XIV niegdyś będąca punktem orientacyjnym dla statków na morzu. Poza tym znaleźć tu można Basztę Kaszana, jeden z trzech pomorskich Krzyży Pokutnych oraz pałac nad Rega, w którym przed laty mieszkała Maria Czartoryska.

Kościół w Gryficach

Kościół Mariacki - budowę tego obiektu zaczęto XIII. w Gryficach. Do tej pory podziwiać można także wierze kościoła z zachowanymi maszkaronami oraz fragmenty umocnień- Brama Kamienna, Brama Prochowa, Brama Wysoka. Skansen kolejki wąskotorowej, gdzie stoją stare parowozy.

Woliński Park Narodowy

Założony w 1960r. w celu ochrony ekosystemu wyspy Wolin, gdzie zachowały się moreny polodowcowe oraz rynnowe jeziorka. Przy drodze do Międzyzdrojów warto zobaczyć Kawcza Gore (morenę czołową o wys. 61 m n.p.m.). Teren wyspy porośnięty jest lasami sosnowymi i buczyna pomorska, zamieszkuje go ponad 200 gatunków ptaków z orłem bielikiem na czele.

Rezerwat Żubrów

Rezerwat Żubrów znajdujący na terenie się Narodowego Parku Wolińskiego sprowadzonych z Augustowa w 1976r, w którym można podziwiać te zwierzęta z bliska stojąc na specjalnie do tego przygotowanych drewnianych platformach.


Hotele w Rewalu
Pensjonaty i wille w Rewalu
Kwatery w Rewalu





Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.