emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl

Rewal to urokliwa miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim. Bliskość lasu i morza, bogate w jod powietrze oraz piaszczyste plaże przyciągają tu spragnionych odpoczynku turystów. Wieczorne spacery klifowym brzegiem pozwalają całkowicie oderwać się od codzienności. Rewal leży między Dziwnowem a Trzebiatowem...

Teoria i historia


Rewal leży w środkowej części Wybrzeża Trzebiatowskiego. Zabudowa miejscowości składa się z niskich budowli i zlokalizowana jest na najwyższej części nadmorskiego klifu. Typowy morski klimat stwarza odpowiednie warunki do życia rzadkich gatunków zwierząt i roślin zarówno na lądzie jak i w wodzie. Na wybrzeżu można spotkać foki, rzadkie gatunki małż oraz ptactwa wodno-błotnego.

Powstanie miejscowości datuje się na koniec XIV wieku, kiedy na szlaku łączącym Gdańsk z Kamieniem Pomorskim postawiono zbójecką karczmę. Niedługo potem wokół karczmy powstała niewielka osada rybacka. Niezwykłe warunki klimatyczne spowodowały, że Rewal już w 1827 roku zyskał status kąpieliska. Pierwsi letnicy pochodzili najczęściej z Berlina i okolic.
Powstanie miejscowości datuje się na koniec XIV wieku, kiedy na szlaku łączącym Gdańsk z Kamieniem Pomorskim postawiono zbójecką karczmę. Niedługo potem wokół karczmy powstała niewielka osada rybacka. Niezwykłe warunki klimatyczne spowodowały, że Rewal już w 1827 roku zyskał status kąpieliska. Pierwsi letnicy pochodzili najczęściej z Berlina i okolic.


Pomimo dużego zainteresowania miejscowością, obiekty noclegowe zaczęto budować dopiero pod koniec XIX wieku. W 1900 roku powstał tutaj park zdrojowy. Na czas wojny kurort, co oczywiste, zamarł, lecz wraz z nadejściem pokoju, do Rewala powrócili turyści i na nowo mógł rozkwitać jako letnisko.

Tym co odróżnia Rewal od innych nadmorskich miejscowości, jest Park Wieloryba. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie można tak wiele dowiedzieć się na temat morza. To gigantyczne oceanarium jest otwarte zarówno na dzieci jak i dorosłych – każdy może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez przewodników. Można zajrzeć w oczy ogromnym rekinom, a także poznać ryby, które spotyka się w nadmorskich smażalniach.
Rewal dziś - oczami turystów


Rewal oferuje turystom piękne kąpielisko z szeroką, zadbaną plażą, nad którym czuwają doświadczeni ratownicy WOPR. Stanowiska ratownicze wyposażone są w profesjonalny sprzęt. Plaża i kąpielisko od lat spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Na złocistym piasku zlokalizowane są zjeżdżalnie plażowe oraz wypożyczalnie skuterów wodnych, katamaranów czy łodzi motorowych.


               
Taras widokowy w Rewalu to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu turyście. Wybudowano go na wysokim klifowym brzegu przy głównym zejściu na plażę, co pozwala na bezpieczną obserwację widowiskowych jesiennych sztormów na Bałtyku. To miejsce, z którego wschody i zachody słońca wyglądają tak pięknie, jak nigdzie indziej :)

Dobrą propozycją miejsca do odwiedzenia z dziećmi jest Bajkowa Chata. To miejsce w całości poświęcone bajkom i ich bohaterom – można z bliska przyjrzeć się Babie Jadze, stanąć oko w oko z wampirem Drakulą, a nawet sprawdzić jak wygodne są sanie Królowej Śniegu! Atrakcja zadowoli żądne wrażeń szkraby, a rodzicom gwarantuje powrót do dzieciństwa :)

Obowiązkowym punktem na liście atrakcji jest Aleja Zakochanych usytuowana wzdłuż linii brzegowej, łącząca ze sobą tarasy widokowe. Na alei ustawione są ławeczki, z których można podziwiać zapierające dech w piersiach zachody słońca. W pobliżu znajduje się aleja różana, gdzie zasadzono prawie sto pięćdziesiąt gatunków róż. Wspaniałe, klimatyczne miejsce - nie tylko dla par.

W Rewalu dobrze będą się bawić amatorzy ruchu. Miasto oferuje zwiedzającym swoje obiekty sportowe otwarte przez cały rok. To między innymi wypożyczalnie rowerów, skatepark, szlaki turystyczne dostępne dla rowerzystów, parki linowe oraz korty tenisowe. Większość hoteli oferuje swoim rezydentom również baseny i siłownię.

W miasteczku często organizuje się różne, atrakcyjne imprezy sportowe.
Baza noclegowa w Rewalu jest dobrze rozbudowana. Na turystów czekają hotele, pensjonaty, domki letniskowe, a nawet apartamenty. Coraz więcej hoteli osiąga poziom europejski i przyciąga co roku setki turystów. Hotele są przyjazne rodzinie i coraz częściej otwarte na potrzeby właścicieli zwierząt. Rewalskie restauracje proponują pyszne posiłki. Lokalnym przysmakiem są oczywiście świeże, smażone ryby poławiane przez rewalskich rybaków :)

Rewal to niewielka, lecz niesamowicie różnorodna miejscowość, która każdemu ma coś do zaoferowania.
O wspaniałości tego miejsca świadczy jego naturalny charakter i piękno nadmorskich krajobrazów. Nie bez powodu zjeżdżają tutaj turyści z całej Polski. Każdy powinien przyjechać tu chociaż raz!Hotele w Rewalu
Pensjonaty i wille w Rewalu
Kwatery w Rewalu

Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.