emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl

Jastrzębia Góra - wycieczki:

SZLAKI ROWEROWE


Ścieżka rowerowa biegnie od Helu przez Juratę, Jastarnię, Kuźnicę, Chałupy do Władysławowa a następnie do Pucka.
Pomorskie wybrzeże ma doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej.
Przepiękne widoki, urozmaicone ukształtowanie i liczne wypożyczalnie rowerów to tylko niektóre zalety tego regionu, które powinny przekonać cyklistów do przyjazdu nad morze.
Każdy zakątek ma specyficzne warunki, które mogą wykorzystać rowerzyści do szaleństw na świeżym, wypełnionym jodem powietrzem.
13-kilometrowa ścieżka rowerowa w gminie Jastarnia (trasa Kuźnica-Jurata) zachęca swoją utwardzoną nawierzchnią, dobrym oznakowaniem i bliskością wód Zatoki Puckiej.
Podobny szlak w gminie Puck łączy Swarzewo z Władysławowem.
Pozostałe trasy rowerowe pozwalają na bezpośredni kontakt z przyrodą, ponieważ większość tras przebiega przez rezerwaty i Nadmorski Park Krajobrazowy i obszary leśne.
Na cyklistów czekają również ciekawe zabytki i tajemnicze miejsca owiane legendami. Szlaki dla rowerzystów wyznaczone są w ten sposób, żeby nie przecinały dróg dostępnych dla samochodów, co daje pewność bezpiecznej i przyjemnej jazdy, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Szlak niebieski - Nadmorski (Rozewski)

Krokowa Ostrowo -Jastrzębia Góra- Rozewie- Władysławowo, 28,1km

Niezwykle interesujący szlak biegnący przez północno-zachodnią część powiatu puckiego. Zaczyna się przy budynku PKS w Krokowej i prowadzi w kierunku Sławoszyna miejsca urodzenie Floriana Ceynowy słynnego Kaszuba. Stąd kierujemy się do Ostrowa. Pokonując ośmiokilometrowy odcinek, po prawej stronie drogi mijamy trzy rezerwaty przyrody: Woskownicę Bielawskiego Błota, Moroszka Bielawskiego Błota i Bielawę. Od Ostrowa do Jastrzębiej Góry przemieszczamy się krawędzią Doliny Czarnej Wdy. Dochodzimy do obelisku Gwiazda Północy najdalej wysuniętego na północ punktu Polski. Dalej, plażą, dochodzimy do wylotu wąwozu Lisi Jar, który wyprowadzi nas niedaleko obelisku upamiętniającego przybycie tu w 1598 roku Zygmunta III Wazy. Po około kilometrze docieramy do latarni morskiej w Rozewiu. Spod latarni schodzimy wysokim klifem ku plaży, przechodząc przez bukowy rezerwat przyrody Przylądek Rozewie. Po około 3 km docieramy do kolejnej doliny erozyjnej Wąwozu Chłapowskiego (Rudnik). Szlak prowadzi dalej krawędzią klifu. W pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie wchodzimy do miasta. Mijamy po lewej stronie kościół we Władysławowie i dochodzimy do siedziby Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Hallerówki.

Szlak niebieski - Nadmorski (Rybacki)

Władysławowo -Chałupy -Kuźnica -Jastarnia -Jurata,  25,7 km

Szlak jest kontynuacją niebieskiego szlaku Rozewskiego. Odcinek rybacki zaczynamy we Władysławowie, przy dworcu PKP. Idziemy ulicą Hallera w kierunku Domu Rybaka (dziś siedziba Urzędu Miasta) i tuż przed nim skręcamy w prawo, przechodzimy koło lunaparku i w pobliżu portu dochodzimy do nasady Półwyspu Helskiego. Po prawej stronie mijamy rezerwat Słone Łąki i po około 7 km dochodzimy do osady Chałupy. Trasa prowadzi przez sosnowy las, wzdłuż pasa wydm nadmorskich. Po około 3 km osiągamy wydmę Ortus. Docieramy do Kuźnicy, następnie po około 3 km wspinamy się na wydmę Libek. Trasa dalej prowadzi sosnowym borem wzdłuż torów kolejowych. 3 km dalej, przy stacji kolejowej w Juracie szlak się kończy. Dogodne miejsca wejścia na szlak to wszystkie stacje kolejowe między Władysławowem a Juratą. Miejscowości te mają też połączenia autobusowe z Puckiem i Gdynią.

Na Hel!
Żarnowiec - Krokowa - Karwia - Jastrzębia Góra - Rozewie - Władysławowo - Chałupy - Kuźnica - Jastarnia - Jurata - Hel
Długość trasy: 56 kilometrów
Rodzaj: średnia
Start: Żarnowiec


Hotele w Jastrzębiej Górze
Pensjonaty i wille w Jastrzębiej Górze
Kwatery w Jastrzębiej Górze
Campingi w Jastrzębiej Górze
zobacz także:
Restauracje/puby w Jastrzębiej Górze


Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.