emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl


Molo na Zatoce Gdańskiej

    Zbudowane w latach siedemdziesiątych drewniane molo spacerowe jest chętnie wybierane na miejsce spotkań, nie tylko przez zakochanych. Prowadzi do niego brukowany deptak, obsadzony drzewami i przyozdobiony kwiatami. Spacery po molo są zalecane ze względów zdrowotnych, z uwagi na większe stężenie jodu.

Plaże i kąpieliska

    Plaża w Juracie należy do najatrakcyjniejszych nad polskim morzem. Od strony otwartego morza plaża jest bardzo szeroka, czysta i cicha. Od strony zatoki przy plaży znajduje się molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na zatokę. Obok plaży znajdują się 2 parkingi strzeżone.

Szkoła windsurfingu

    Przy molo w Juracie znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz przechowalnia i serwis sprzętu motorowodnego. Ponadto można tu skorzystać ze szkolenia żeglarskiego i windsurfingowego, a nawet wybrać się w rejs po zatoce tradycyjnymi łodziami.

Kossakówka

    Przy ulicy Świętopełka 13 znajduje się dom, w którym przebywał i pracował podczas wakacji w latach trzydziestych Wojciech Kossak. Prawdopodobnie tutaj powstały jego słynne obrazy o tematyce morskiej. W 1931 roku namalował "Zaślubiny Polski z morzem", a 4 lata później powstał obraz "Na straży polskiego morza"


Ścieżki przyrodnicze

    Półwysep Helski to miejsce unikatowe w skali naszego kraju. O jego wyjątkowości świadczy nie tylko charakterystyczny, jedyny na polskim wybrzeżu kształt, ale także niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Dlatego też od roku 1978 cały Półwysep objęty jest szczególną ochroną jako Nadmorski Park Krajobrazowy.
Aby nasi goście mogli lepiej poznać urodę tego niezwykłego miejsca, we wszystkich trzech miejscowościach gminy Jastarnia wyodrębniono miejsca wyjątkowe, mające szczególne walory przyrodnicze. Tak powstały ścieżki przyrodnicze, przedstawione na mapie.
Wszystkie ścieżki są specjalnie oznakowane strzałkami kierunkowymi, mapami oraz tablicami opisującymi najciekawsze miejsca. Na tablicach umieściliśmy również, mogące Państwa zainteresować informacje, np. o sztucznych umocnieniach brzegu morskiego, historii portu w Jastarni oraz widocznych z brzegu Zatoki Puckiej torpedowniach.
Do ścieżek przyrodniczych dojechać można drogami rowerowymi, jednak same ścieżki nie zawsze dostępne są dla rowerów. Warto natomiast na wyprawę po ścieżkach zabrać ze sobą lornetkę - Półwysep Helski jest bowiem doskonałym miejscem do obserwacji ptaków. Wzdłuż ścieżek umieszczono przystanki w miejscach dogodnych do obserwacji ornitologicznych.


Zapraszamy na ścieżki przyrodnicze:

w Juracie - ŻYZNE LASY Z ORLICĄ.


    Półwysep Helski jest miejscem szczególnie zagrożonym zniszczeniem, głównie przez silne oddziaływanie fal morskich ale także przez nieprzemyślaną działalność człowieka. Wędrując po ścieżkach przyrodniczych i podziwiając ten niezwykle cenny przyrodniczo obszar starajmy się nie zostawiać śladów swojej obecności


Hotele w Juracie
Pensjonaty i wille w Juracie
Kwatery w Juracie
Campingi w Juracie


Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.