emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl

Atrakcje:


  • Porty: rybacki - nad morzem, żeglugi turystycznej - nad zalewem - można wybrać się na rejs do Elbląga, Fromborka i Kaliningradu, jachtowy.
  • Latarnia Morska (25 m) - jej światło widoczne jest z odległości 18,5 mil morskich. Obecna latarnia wybudowana została po roku 1945 na miejscu latarni z 1895 r., która została wysadzona przez Niemców pod koniec II wojny światowej. Ze szczytu latarni roztacza się wspaniały widok na całą Mierzeję Wiślaną, Zalew Wiślany, Frombork a nawet Rosję.. W budynku latarni prezentowane są wystawy plastyczne i fotograficzne dokumentujące historię Krynicy.
  • Molo Spacerowe.- Plaże dla naturystów rozciągające się wokół Krynicy.
  • Zjeżdżalnie wodne na krynickich plażach. Największa ma 85 m długości.
  • Zabudowa miasta pochodząca z początku XX wieku, na którą składa się zespół zabytkowych willi i pensjonatów.


Atrakcje okolic


  • "Skarpa" Punkt widokowy, z którego roztacza się piękny widok na Zalew Wiślany, Wysoczyznę Elbląską. Górka leży ok. 9 km za Krynicą Morską, 2 km przed Piaskami. Oprócz wspaniałych widoków możemy tu zobaczyć niszczycielskie siły Zalewu Wiślanego, które z roku na rok zabierają po kawałku ląd. Jeśli dopisze nam szczęście spotkamy tu m.in. kormorana i żurawia.
  • "Wielbłądzi Garb" Najwyższy pagórek na Mierzei Wiślanej (48,5 m n.p.m). Zobaczymy z niego piękno całego Zalewu Wiślanego oraz Wysoczyznę Elbląską.
  • Rezerwat Buki  Znajduje się niecały kilometr od drogi prowadzącej z Krynicy do Przebrna. Powstał w 1962 r., swą powierzchnią zajmuje 7 ha terenu. Jego przeznaczeniem jest ochrona naturalnego drzewostanu 150-letniego buka. W rezerwacie występuje również sosna, świerk, garb, olcha czarna, a z drzew sztucznie wprowadzonych sosna wejmutka i modrzew europejski.


KĄTY RYBACKIE


Muzeum Zalewu Wiślanego mieści się w porcie rybackim w centrum wsi.

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej - jest jednym z największych w Europie, znajduje się w nim ok. 700 gniazd lęgowych usytuowanych na szczytach 100 letnich sosen. Rezerwat utworzono w 1957 roku, swym obszarem zajmuje 10,8 ha.


SZTUTOWO


Państwowe Muzeum Sztuthof - usytuowane w miejscu dawnego obozu koncentracyjnego Stutthof założonego w 1939 r. Zginęło tu ponad 85 tys. osób kilkunastu narodowości. W styczniu 1945 r. rozpoczął się tu tzw. marsz śmierci, zmarło wówczas ponad 4 tys. więźniów. Na terenie muzeum stoi Pomnik Walki i Męczeństwa dzieła rzeźbiarza Wiktora Tołkina.


STEGNA


Kościółek z 1681 r. częściowo o konstrukcji szkieletowej, w której znajduje się barwna polichromia stropu i ścian, przedstawiająca sceny z życia Chrystusa. Świątynia posiada frontową, niską wieżę. W kościółku można podziwiać barokowe organy, na których, w sezonie letnim, odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.


MIKOSZEWO


Rezerwat "Mewia Łacha" - powstał w 1991 r. na powierzchni 131,5 ha. Ma on za zadanie ochraniać gniazda lęgowe rybitwy zwyczajnej, białoczelnej, czubatej i popielatej. W okresie wiosennym i jesiennym można zaobserwować ty także: czaplę siwą, bociana czarnego, żurawia, mewę oraz kolonie ptaków siewkowych i blaszkodziobych.


ELBLĄG


  • Katedra św. Mikołaja wzniesiona w XIII w., z późniejszą przebudową. Interesująca jest 95-metrowa wieża kościoła, na szczycie której znajduje się kilkusegmentowa latarnia z iglicą. We wnętrzu uwagę przyciąga chrzcielnica z 1387 r., gotycki tryptyk, renesansowa ambona.
  • Brama targowa z 1319 r. - brama miała za zadanie strzec północnego wjazdu na stare miasto.
  • Galeria El znajduje się w gotyckim kościele Mariackim. W niedzielę w galerii można posłuchać kameralnych koncertów.
  • Muzeum Elbląskie, w którym znajduje się ekspozycja zbiorów historyczno-etnograficznych. Na parterze będziemy podziwiać wystawy czasowe współczesnych artystów.
  • Ratusz, z wieży którego można podziwiać panoramę miasta.
  • Bażantarnia jest wspaniałym miejscem do spacerów. Znajduje się po wschodniej stronie miasta. Na skraju lasu znajduje się muszla koncertowa i restauracja.
  • Kanał Ostródzko-Elbląski, na którym,w czerwcu, organizowane są zawody Canal Trophy (zawodnicy mają za zadanie przepłynąć odcinek 10-kilometrowej trasy na dętce samochodowej).
  • Nowa Holandaia - znajdują się tu piękne aleje spacerowe, małe zoo, kanały, staw z Wyspą Zakochanych, restauracja, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz scena muzyczna.


KADYNY


  • Klasycystyczny pałac z XVIII w.
  • Stadnina koni.
  • Wytwórnia ceramiki.
  • Pozostałości barokowego klasztoru Franciszkanów.
  • 700-letni dąb Bażyńskiego.


FROMBORK


  • Katedra z muzeum Mikołaja Kopernika oraz jego grobem. Wnętrze wyposażone jest w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym. Warto wejść na dzwonnicę, z której rozpościera się piękny widok na Zalew Wiślany. Latem, co niedzielę możemy posłuchać koncertów organowych.
  • Fortyfikacje na Wzgórzu Katedralnym.
  • Gotycki kościół z płasko ściętą wieżą wodną, z której latem można podziwiać piękno zatoki oraz Wzgórze Katedralne.
  • Muzeum Dawnej Medycyny - mieści się w szpitalu Ducha Świętego z XVIII w. Znajdują się tam stare księgi medyczne, naczynia, tygle, przyrządy lekarskie oraz zbiór gotyckich rzeźb sakralnych.


Kwatery w Łebie
zobacz także:
Restauracje/puby w Łebie






Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.