emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl


Atrakcje w Mielnie


    * Kościół gotycki z XV w. z niską wieżą z XVI w. wznoszący się na niewielkim pagórku. Kościół zbudowany jest z cegły i kamienia polnego. W ściany wmurowane są fragmenty kół młyńskich. Interesujące są również kolorowe witraże. Nieopodal znajdują się pozostałości po murach obronnych.

    * Poniemieckie bunkry - znajdują się ok. 500 m na zachód od centrum Mielna. Ich przeznaczenie nie jest do końca znane, najprawdopodobniej była to prochownia lub stanowisko obserwacyjne jednostki wojskowej w Unieściu.

    * Rzeźba jelenia - budzi wielkie zainteresowanie turystów. Uważana jest za symbol miejscowości, znajduje się przed Urzędem Gminy. W okresie międzywojennym ufundował ją jeden z ziemian na pamiątke udanego polowania.

    * Muszla koncertowa - usytuowana w mieleńskim parku nadmorskim, w którym znajduje się ładne oczko wodne obmurowane kamieniami. Latem odbywa się tutaj wiele imprez plenerowych.

    * Średniowieczny gródek strażniczy - jest otoczony fosą, znajduje się na trasie z ul. Kościelnej do morza.

    * Pomnik Lotników - znajduje sie na nadmorskiej promenadzie.

    * Promenada Przyjaźni - oddzielająca plażę od miasta, roztacza się z niej wspaniały widok na morze. Można tu zagrać w szachy figurami znacznej wielkości.Wieczorami odbywają się tu słynne dyskoteki pod gołym niebem.

    * Klub Morski "Tramp" - jest najstarszym na środkowym wybrzeżu Bałtyku klubem morskim, istnieje już około 60 lat. Na przystani zeglarskiej należacej do klubu, przy 140 m pomoście, mieści się wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. Można stąd stateczkiem wycieczkowym „Mila” wyruszyć w rejs po jeziorze.

    * Jezioro Jamno - część Mielna, Unieście i Łazy od strony południowej ma do niego dostęp.

    * Przystań Rybacka w Unieściu, w której stacjonują łodzie rybackie.
Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.